II Trzcianecki Piknik Wodny, jezioro Sarcz Trzcianka 15 sierpnia 2009 r

Główny organizator:

Klub Sportów Motorowych i Motorowodnych Trzcianka.

http://ksm.trz.pl/

Współorganizatorzy:

Urząd Miejski Trzcianki,

Państwowa Straż Pożarna,

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP,

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance,

Uczniowski Klub Sportowy KAJAK w Trzciance,

Cactus Pub

Podczas tegorocznej, drugiej edycji Trzcianeckiego Pikniku Wodnego, nie zawiodła nas ani aura, ani pasjonaci czynnej rekreacji nad wodą. Mimo, że niektóre proponowane przez nas atrakcje wymagały ogromnej odwagi i dobrej kondycji sportowej, chętnych do wspólnej zabawy było tak wielu, że zdecydowaliśmy się przedłużyć nieco czas Pikniku. A sądząc po uśmiechniętych twarzach uczestników, zabawa była przednia. Zgodnie z programem rozpoczęliśmy tuż po godzinie 11.00.

Kilkudziesięciu, głównie młodych ludzi, wzięło udział w szkoleniu teoretycznym na temat techniki jazdy na nartach wodnych oraz zasad bezpieczeństwa. Szkolenie przeprowadzili wielokrotni zdobywcy tytułów mistrzowskich i rekordów Polski, członkowie szczecińskiego Klubu Nart Wodnych „Ski-Line”. W południe burmistrz Trzcianki pan Marek Kupś oficjalnie otworzył II Trzcianecki Piknik Wodny nad jeziorem Sarcz. Następnie, przez prawie dwie godziny, trwała druga, praktyczna część kursu dla dzieci i młodzieży. Odwaga i talent najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic niejednokrotnie wzbudzały uznanie profesjonalistów jak i gromkie brawa widzów. Około 40 dzieci zmierzyło się z żywiołem wodnym i nartami. Prawie dla wszystkich były to pierwsze próby. Dla wielu zakończone sukcesem. Gratulujemy wszystkim! W sobotnie popołudnie nad jeziorem nie zabrakło też prawdziwych emocji sportowych. Kajakarze i kanadyjkarze z UKS „Kajak” walczyli o puchar burmistrza Trzcianki. Do walki stanęli: kajakarze – Karolina Nowak, Maciej Grabowski, Magda Witkowska, Łukasz Jaroszewicz, Patryk Czapliński, Bartosz Żmuda, Cezary Durma, Patrycja Nowak, Kacper Misztak, Maciej Mowczan; kanadyjkarze – Łukasz Nowak, Michał Lewandowski, Adam Wojtysiak. Najlepszym kajakarzem okazał się Kacper Misztak; najlepszym kanadyjkarzem – Łukasz Nowak; a puchar dla najmłodszego uczestnika wyścigu burmistrz Trzcianki wręczył Patrycji Nowak.

O 15.00 rozpoczęły się pokazy mistrzów, czyli członków szczecińskiego Klubu Nart Wodnych „Ski-Line”, w składzie: Agata Smoleń, Jacek Smoleń, Michał Flisiak, Kamil Marcinkowski, Idalia Woźniak (11-letnia najmłodsza w ekipie), Krzysztof Bernatowicz, Tomasz

Bernatowicz; a także: Krystyna Smoleń – trener, Paweł Andrzejewski – sternik, Marcin Woźniak – trener na lądzie, Andrzej Bernatowicz – sternik i trener. Publiczność mogła podziwiać skoki, slalom oraz wiele widowiskowych ewolucji i piękną jazdę figurową w wykonaniu szczecińskich sportowcw, czterdziestokrotnych zdobywców mistrzostw Polski około 20-sto krotnych rekordzistów Polski. Pokaz komentowała Krystyna Smoleń. Po godzinnym widowisku do praktycznej nauki jazdy na nartach wodnych przystąpili dorośli. Jako pierwszy wystartował burmistrz Trzcianki, Pan Marek Kupś. Łącznie dorosłych amatorów nart wodnych zarejestrowało się 34.
Przez cały dzień można było skorzystać także z innych bezpłatnych atrakcji. Przejażdżki motorówkami po jeziorze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli spokojnej rekreacji jak i pasjonatów techniki. Statystyki są imponujące. Mini-jacht „Don

Marco”– udostępnił i zarazem był sternikiem Marek Piotr (Cactus Pub) – przewiózł około 180 osób; Motorówka pana Jerzego Pachołka (najdłuższego stażem motorowodniaka w Trzciance) – przewiózł około 200 osób; Specjalistyczna motorówka ratownicza WOPR Chodzież, udostępniona przez około 45 minut – przewieziono około 60 osób; Dwie motorówki z Klubu Motorowodnego „Kotwica” Poznań, za sterami Robert Reszkowski i Jakub Czajka, morscy sternicy motorowodni – Pan Jakub Czajka przewiózł około 20 osób, Pan Robert Reszkowski pływał z niepełnosprawnymi sportowcami ze Stowarzyszenia „Start” z Poznania.

 

Około 108 osób zdecydowało się na przejażdżkę bananem wodnym, udostępnionym i obsługiwanym przez pana Przemysława Rychlika. Dodajmy, że do udziału w praktycznej nauce jazdy na nartach wodnych oraz pływaniu na bananie wodnym zarejestrowano 62 osoby nieletnie. O klimat wakacyjnej zabawy przy dźwiękach muzyki dbał discjockey Hubert Wojtczak, znany i pamiętany DJ z Radia 100 Piła. Nad bezpieczeństwem czuwały profesjonalne ekipy: – na wodzie: Państwowa Straż Pożarna; – na lądzie: Ochotnicza Straż Pożarna; – pomoc medyczna: pogotowie ratunkowe ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Trzciance. II Trzcianecki Piknik Wodny zakończył o 19.00 burmistrz Trzcianki, pan Marek Kupś oraz prezes KSMiM Trzcianka Sebastian Kęciński. Wszystkim, którzy bawili się z nami nad trzcianecki jeziorem, współorganizatorom jak i wszystkim zaangażowanym w organizację II Trzcianeckiego Pikniku Wodnego, serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie na trzcianeckiej plaży, tym razem z zupełnie nowymi propozycjami. Czekamy na sugestie, opinie i propozycje na przyszłoroczny Piknik. Zapraszamy też do odwiedzania naszej piknikowej galerii – zdjęcia udostępnione przez Urząd Miejski Trzcianki, Cactus Pub oraz KSMiM Trzcianka.

Do zobaczenia !