Podsumowanie sezonu motorowodnego 2019

Sezon motorowodny 2019 rozpoczęła 1 eliminacja Mistrzostw Świata F-125 we włoskim Boretto (31 maj – 2 czerwiec). Sebastian wywalczył 4 miejsce, co było dobrym rozpoczęciem walki o medale Mistrzostw Świata.

Kolejne zawody to Baltic Cup w klasie OSY-400, które odbyły się w miejscowości Kupiszki na Litwie w dniach 22-23 czerwca. Niestety, Michał zakończył wyścigi po pierwszym biegu, uzyskując 10 pozycję.

W dniach 28 – 30 czerwca w Żninie, odbyły się Mistrzostwa Europy F-125 oraz Mistrzostwa Polski OSY-400. Sebastian zajął 5 miejsce w F-125, natomiast Michał 3 miejsce w OSY-400.

26-28 lipca Mistrzostwa Świata w OSY-400 w miejscowości Mora w Szwecji, kończą się dla Michała po kolizji w drugim wyścigu i ostatecznie na 16 pozycji.

24-25 sierpnia, w miejscowości Tarnopol na Ukrainie, rozegrano 2 eliminację Mistrzostw Świata F-125. Sebastian wygrywa wyścigi, tym samym awansując na 3 miejsce w generalnej klasyfikacji i tracąc 1 pkt do Henryka Synorackiego oraz 2 pkt do Todda Andersona.

Ostatnia 3 eliminacja Mistrzostw Świata F-125 rozegrała się w czeskich Jedownicach (7-9 wrzesień). Chociaż pogoda nie sprzyjała i przysporzyła dodatkowych emocji i problemów, to po „czasówce” Sebastian zajmował 4 miejsce. W pierwszym wyścigu nasz zawodnik kończy na 3 miejscu, Henryk Synoracki na 2, Todd Anderson na 4. W drugim wyścigu Sebastian dopływa na pozycji numer 4, T. Andeson na 2, H. Synoracki na 6. Najważniejszy w sezonie, trzeci wyścig, zakończył się dla Sebastiana na pozycji 1. Henryk Synoracki kończy bieg jako piąty a Todd Anderson nie kończy biegu po awarii łódki. W ostatecznej klasyfikacji, po trzech eliminacjach, Sebastian zostaje MISTRZEM ŚWIATA w klasie F-125, Henryk Synoracki vice Mistrzem Świata.

Niestety, pechowo kończy sezon Michał, który w Chodzieży (14-15 września), startuje w Mistrzostwach Europy OSY-400. Michał uzyskał czwartą pozycję w treningu czasowym, jednak w pierwszym wyścigu ulega wypadkowi, nie kończąc żadnego biegu w zawodach i nie uzyskując klasyfikacji.

Sezon 2019 był dla naszego Klubu wyjątkowo pomyślny nie tylko ze względu na sukcesy Sebastiana i bezpieczne zakończenie roku motorowodnego przez nasze ekipy ale także dlatego, że pozyskaliśmy nowego zawodnika, Dawida Karpowicza. Dawid zdobył patent motorowodny i obecnie przygotowuje się do startów w klasie GT 30.