W dniach 9-11 sierpnia odbyła się 4 i zarazem ostatnia eliminacja Mistrzostw Europy w klasie F-125, F-250, 3 eliminacja Mistrzostw Europy F-R1000,
4 eliminacja Mistrzostw  Świata w klasie F-500 oraz Mistrzostwa Niemiec w klasie O-350.

Pierwszego dnia odbyły się wolne treningi wszystkich klas, zawodnicy intensywnie trenowali i ustawiali sprzęt. Drugiego dnia, po odprawie zawodników, przeprowadzono dwa treningi czasowe, każdy po 30minut. Niestety, wszystko skomplikowała aura pogodowa, która wyjątkowo nie sprzyjała zawodnikom. Silny wiatr wzburzał jezioro i nie było można dokończyć drugiego treningu czasowego. Tego dnia odwołano również wszystkie wyścigi.

Trzeciego dnia, po odprawie zawodników, miały odbyć się biegi mistrzowskie, jednak znów plany pokrzyżowała pogoda. Dopiero około godziny 16.00 odbył się pierwszy wyścig klasy F-500 (wygrał Marian Jung). Następnie  klasa FR-1000,  w biegu zwyciężył Kaschube. W pierwszym wyścigu
w klasie F-125 zwyciężył Peeba, drugi był H. Synoracki, trzeci M. Zieliński a Sebastian zajął pozycję piątą. Po drugim wyścigu w klasie F-500, w którym zwyciężył Giuseppe Rossi, podjęto decyzję o zakończeniu zawodów ze względów bezpieczeństwa. W ostatecznej klasyfikacji mistrzem Europy
w klasie F-125 został Henryk Synoracki, Sebastian zajął piąte miejsce. W klasie F-250 mistrzem został Wayne Turner. Szczegółowa tabela znajduje się