W dniach 1-2 czerwca w pobliskiej Chodzieży odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Świata O-125, Mistrzostwa Europy OSY-400 oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski JT-250, T400/GT30, S-550.

W zawodach uczestniczyło 60 zawodników z 12 państw. W klasie O-125 wystartowało 13 zawodników. Pogoda podczas tych dwóch dni nie rozpieszczała motorowodniaków, w szczególności pierwszego dnia, niebo było cały dzień zachmurzone oraz były przelotne opady deszczu, lecz drugiego dnia było znacznie cieplej i słoneczniej

Pierwszego dnia odbyły się wolne treningi, oraz trening czasowy, podczas których zawodnicy walczyli o pole position. Sebastian zajął 9 pozycję, natomiast Henryk Synoracki zajął bardzo dobrą 3 pozycję. Po oficjalnej ceremonii zaczęły się biegi mistrzowskie.

W pierwszym biegu Sebastian zajął 5 a Henryk Synoracki 2. miejsce. W 2-gim biegu, po małych problemach technicznych z silnikiem, Sebastian ukończył bieg na 9. pozycji, Synoracki na 3. Drugiego dnia zawodów Sebastianowi zabrakło „trochę” szczęścia. Trzeci wyścig ukończył
na 7. pozycji (H. Synoracki na 3.), natomiast czwarty, ostatni bieg, na 6. W końcowej klasyfikacji Sebastian zajął 8. miejsce a Henryk Synoracki 3.

Wyniki MŚ w klasie O-125

Miejsce Nr zawodnika Imię i nazwisko Kraj I bieg II bieg III bieg IV bieg Klasyfikacja w MŚ O-125

W klasie OSY-400, Cezary Strunnik (KS „Przygoda” Chodzież) zdobył brązowy medal
w Mistrzostwach Europy, Bartosz Chojnacki (KS Kotwica” Poznań) – 5. miejsce, Tomasz Mordal (KS „Kotwica” Poznań) – 9. miejsce, Maciej Wojewódzki (WKS Zegrze) 10. miejsce, Michał Korycki (Szczeciński Klub Motorowodny LOK) – 13 miejsce
Filip Korybalski (KS „Posnania” Poznań) – 14. miejsce, Michał Kausa (Żnińskie Towarzystwo Miłośników Sportu „Baszta”) – 18. Miejsce.

W najbliższy weekend,  8-9 czerwca, w Myśliborzu odbędzie się II i ostatnia eliminacja Mistrzostw Polski. W pierwszej Sebastian zdobył złoty medal.